به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


محققان میگویند احتمالا نوعی حیات ابتدایی در پلوتو وجود دارد

محققان میگویند احتمالا نوعی حیات ابتدایی در پلوتو وجود دارد

احتمال نوعی حیات در پلوتو ؟
وقتی صحبت از حیات خارج از زمین پیش میاید همگی نظرها به سمت مریخ و اروپا {یکی از اقمار مشتری } جلب میشود . اما به گفته برخی محققین ممکن است نوعی میکرواورگانیسمهایی در پلوتو و در اقیانوسهای زیر سطحی ان وجود داشته باشند .
ایا حیات در لبه منظومه شمسی وجود دارد ؟
انالیزهای جدیدی از اقیانوسهای یخ زده سطحی پلوتو جدیدا نشان میدهدکه حیات البته نه انطور که ما فکر میکنیم ممکن است در پلوتو وجود داشته باشد . پروفسور ویلیام مککنیون از دانشگاه واشینگتون در سنت لوئیس درمقاله ای که هفته پیش در مجله نیچر چاپ شد این پیشنهاد را ارائه داد .
وی میگوید : زیر سطح یخ زده و خشن پلوتو اقیانوسهای نمکین و مملو از اب وجود دارد که غنی از امونیا هست . این در حالیست که امونیا چندی پیش توسط سفینه افقهای نو از "شارون" یکی از اقمار این سیاره کوتوله تشخیص داده شده بود!!
بر اساس داده ها و انالیزها و محاسبات و همچنین میزان گرانش این سیاره کوتوله , اقیانوس زیر سطحی پلوتو 950 کیلومتر عریض است و ضخامتی معادل 80 کیلومتر دارد!
البته غیر از پلوتو اجرام دیگری در منظومه شمسی هستند که در سطح خود اب یخ زده دارند . این یعنی ایا ما باید انتظار شگفتی هایی دیگر در منظومه خود باشیم ؟منبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است